Koncept DORAD
O NAS

 

Jolanta Matuszewska-Radwańska


Responsive image

Doktor nauk medycznych, certfikowany facylitator metody Horse Assisted Education, certyfikowany student Parelli Natural Horsemanship, dyplomowany arteterapeuta, permanentny adept szkoleń w zakresie terapii w nurcie eriksonowskim, członek Europejskiego Stowarzyszenia Horse Assisted Education (EAHAE) oraz międzynarodowej sieci profesjonalistów, zajmujących się uczeniem i terapiami w asyście koni - EAGALA (Equine Assisted Growth And Learning Associates). Od ponad 30 lat realizuje swoje powołanie zawodowe zgodnie z definicją WHO, opisującą zdrowie jako dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny. Do warsztatu facylitatora wnosi bezcenne wieloletnie doświadczenia z pracy nad motywacją pacjentów i osiąganiem u nich pożądanych w procesie leczenia stanów emocjonalnych. Od ponad dziesięciu lat zgłębia psychikę koni oraz sposoby naturalnej komunikacji i autentycznego przywództwa. Na samej sobie doświadczyła jak budowanie relacji z koniem przekłada się na życie codzienne. 

 

Dominika Radwańska


Responsive image

Mgr socjologii, certyfikowany Diet Coach, instruktor rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna. Od zawsze zafascynowana ludźmi i końmi. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim zdobywała doświadczenie i kompetencje pracując w branży eventowej, marketingowej i badawczej. Pasjonatka Social Media i facebookowy ekspert. Studentka szkoły Parelli Natural Horsemanship. Ukończyła szkolenie naturalnego werkowania kopyt u Larsa Palo oraz brała udział w kilkunastu szkoleniach samodzielnej pielęgnacji kopyt organizowanych przez Koncept DORAD. Certyfikat Diet Coacha zdobyła w Instytucie Świadomego Rozwoju u mgr Urszuli Mijakoskiej – autorki tej metody. Nieustannie zgłębia obszary psychoterapii i rozwoju osobistego w wymiarze intelektualnym, duchowym i fizycznym. Właścicielka dwóch wspaniałych wierzchowców, z którymi od 8 lat pracuje tylko metodami naturalnymi. W 2014 roku założyła firmę Koncept DORAD, w której realizuje wszystkie swoje pasje i marzenia.

 

Konstancja


Responsive image

Największa końska miłość Dominiki. Przeszła długą drogę od frustracji wynikającej z niezrozumienia jej potrzeb po doskonale harmonijną więź, jaką wypracowały w drodze naturalnego podejścia. Konstancja jest prawopółkulowym introwertykiem, koniem niezwykle wrażliwym, który fantastycznie wyciąga na wierzch ukryte cechy osobowości.

 

 

Kolorado


Responsive image

Nasz pierwszy koń, jest z nami od źrebaka. Od samego początku prowadzony był metodami naturalnymi. Kolorado to lewopółkulowy introwertyk, odważny, lubiący wyzwania, wymagający zdecydowanej motywacji. Praca z nim wymaga dużej dozy inteligencji i fantazji.

 

Sylwia Marchewka


Responsive image

Magister zootechniki, psycholog zwierzęcy, specjalistka metody Natural Hoof Care. Od 2003 roku pracuje z końmi metodami naturalnymi. W sumie uczestniczyła w ponad 40 kursach i szkoleniach z akredytowanymi instruktorami. Jako pierwsza osoba w Polsce oficjalnie zaliczyła 3. poziom szkoły PNH. Sylwia współpracuje z nami jako trener podczas kursów kopytowych. Rozległą wiedzę i umiejętności w temacie kopyt zdobywała bezpośrednio u takich autorytetów jak dr Strasser czy Lars Palo (metoda SANHCP). Psychologiczne podejście do koni, wiedzę popartą dużym doświadczeniem i cenną umiejętność „czytania z kopyta” przekazuje na kursach i warsztatach Samodzielnej Pielęgnacji Kopyt.

 

 

Magda Nurkiewicz-Jarońska


Responsive image

Magdalena Nurkiewicz-Jarońska w swojej pracy trenerskiej łączy wiedzę z trzech obszarów: mediów, komunikacji biznesowej oraz szkoleń. Lubi o sobie mówić, że ma doświadczenie zawodowe 360: biznes od środka, biznes od zewnątrz, pomiędzy biznesem a otoczeniem. Korzysta również z praktyki jogi, którą uprawia od 9 lat, a uczy od dwóch. Przez 20 lat była dziennikarką Programu III Polskiego Radia, współpracowała z prasą i telewizją. W latach 1994 – 2001 prowadziła autorski magazyn „Wrzuć Trójkę” o tematyce motoryzacyjnej i wtedy spotkała się z raczkującym w Polsce public relations w przedstawicielstwach koncernów samochodowych. Działalność szkoleniową rozpoczęła od współtworzenia podyplomowych studiów PR przy Wyższej Szkole Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie. Program studiów oferował warsztaty dziennikarskie, co wtedy było ewenementem na rynku edukacyjnym. W latach 2004-2007 zarządzała agencją Ciszewski PR, więc miała okazję w praktyce rynkowej realizować projekty strategii wizerunkowych. Obecnie prowadzi również zajęcia jogi. Ukończyła kurs nauczycielski w Międzynarodowym Centrum Sivananda Yoga Vedanta, jest także instruktorką kinezygerontoprofilaktyki. W 2009 wydała książkę o zmianie w życiu człowieka „Pogadaj z głową”, w 2012 e-book „Strategia wizerunkowa. Ile kosztuje reputacja?”, w 2013 „Media relations. Jak współpracować z dziennikarzami?”
www.nurkiewicz.pl